Dirka v Supermotu v Logatcu

h1 9.06.2008

Takole so o sami dirki pisali mediji. Citiram : »Dirkališče v Logatcu so ta vikend zaznamovale dežne Supermoto dirke za državno prvenstvo in pokal Alpe Adria. Poleg letošnje ponovne uvedbe offroada v slovenski supermoto, s katerim so se nekateri tekmovalci prvič srečali na otvoritveni dirki sezone v Hajdošah, jo je v nedeljo, 18.05.2008, tekmovalcem zagodel še dež. Možnost treninga na offroadu so imeli že ves teden pred dirko, kar so mnogi tudi s pridom izkoristili. Zaradi dežja in peska z offroada, ki so ga tekmovalci navozili na asfaltni del steze, je bila le-ta zelo spolzka in nepredvidljiva. Priča smo bili padcem v vseh kategorijah, posledično pa tudi hitrim menjavam vrstnega reda in napetim vožnjam. Zaradi dežja je bilo precej manj gledalcev kot običajno, najbolj zvesti pa so vseeno prišli spodbujat svoje favorite, ki so jim postregli z odličnimi predstavami.«

Tam sam osebno nisem bil, vendar (kot sem že prejšnji teden omenil TUKAJ) imam sošolca, ki ne le da je bil tam … Celo tekmoval je. Ker sam tam nisem bil, vam težko predam informacije iz prve roke, zato le nekaj stavkov, ki jih je povedal Silvester. Citiram: »Furali sta se dve derki. Na uradnih treningih sem dosegel četrti čas, zato sem štartal s četrte pozicije. Dirka je bila napeta, ampak mi ni uspelo prehiteti tipa pred mano, zato sem končou na četrtem mestu. Derka je bila zajebana ker je bil dež, zato je drsel k prasica. Na makadamskemu delu je bilo tut ful blata. Drugo derko sem isto štartal s četrte pozicije in takoj po štartu sem se v gneči prebil do drugega mesta, pol me je pa en tip nasadu pa podrl po tleh in sm fuknu in zgubu vsa mesta. Do konca derke sm enga za drugim prehitevu in uspel pridt do 7. mesta. To je bila druga derka v letošnji sezoni za državno prvenstvo.«

Upam, da ne zamerite za kar dva citata v tej objavi … Se vam bom naslednji teden oddolžil. Aha, že vem s čim. Naslednji teden v ponedeljek (no, saj lahko sicer tudi kaj prej …) me sčekirajte pa boste videli presenečenje ;)

p.s. Pa še link do foto albuma v mojem spletnem albumu Picasa. Klikni TUKAJ.